Kokous- ja tilaustarjoilut
Kokous- ja tilaustarjoilut
Minimitilausmäärä 5 hlöä (salaattilounas 10 hlöä). Tilaus vähintään kolmea arkipäivää ennen tilaisuutta.
Kahvi / tee, alkoholiton glögi, eväsmehu | 4,50 € / hlö |
Evässämpylä (juusto / vegaaninen juusto) tai marjapiirakka | 7,00 € / hlö |
Kauden hedelmät | 5,00 € / hlö |
Kokousvedet kulutuksen mukaan | 3,50 € / plo |
Salaattilounas (ruokaisa vihersalaattipohjainen salaatti, esim. savulohi tai juusto), leipä & levite | 17,00 € / hlö |
Kuohuviini | 39 € / plo |
Alkoholiton kuohujuoma | 39 € / plo |
Hinnat sis. alv 14 % / 25,5 %.
Voitte myös halutessanne käydä nauttimassa lounaan Ravintola Hima & Salissa päivän lounaslistalta tai Ravintola (t)rabassa päivän lounaslistalta. Molemmat ravintolat sijaitsevat Kaapelitehtaalla.
Yksityistilaisuuksien tarjoilut
Vuokratessasi käyttöönne koko museon yksityistilaisuutta varten, voitte halutessanne järjestää tilaisuuden ruokatarjoilut itse. Tarvittaessa saatte myös meiltä apua ruokatarjoilujen järjestämiseen.
Hotelli- ja ravintolamuseolla on anniskeluoikeudet, joten juomatarjoilut järjestyvät aina näppärästi museon toimesta. Museossa järjestettäviin tilaisuuksiin ei voi tuoda omia alkoholijuomia.
Elävöitä opastuksia maistiaisilla
Myös opastusten yhteyteen on varattavissa erilaisia ruoka- ja juomapaketteja.
Lisätiedot ja tarjouspyynnöt:
Museonjohtaja Anni Pelkonen, anni.pelkonen(at)hotellijaravintolamuseo.fi, +358 447474107.